Informacje na temat gorączki krwotocznej Ebola

dodano - 2014-10-28

Ulotka informacyjna dla osób powracających z: Gwinei, Liberii, Sierra Leone, Demokratycznej Republiki Kongo

Ulotka informacyjna dla osób powracających z: Gwinei, Liberii, Sierra Leone, Demokratycznej Republiki Kongo.


dodano - 2014-10-23

Schematy postępowania dla pracowników medycznych

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Wieluniu informuje, że od 20.10.2014r. działa punkt konsultacyjny w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. dr Wł. Biegańskiego w Łodzi celem przekazania przez lekarzy ze specjalizacją chorób zakaźnych informacji merytorycznych lekarzom POZ, SOR i innym pracownikom służby zdrowia z terenu województwa łódzkiego na temat zakażenia wirusem Ebola oraz konsultacji w zakresie zasadności hospitalizacji i izolacji pacjenta. Informacje udzielane są pod numerem: 605 052 990. Można również zasięgać informacji w sprawie Eboli pod całodobowym numerem kontaktowym Głównego Inspektoratu Sanitarnego: 783 920 882.

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Wieluniu, przekazuje również schematy postępowania dla poszczególnych pracowników medycznych w przypadku stwierdzenia podejrzenia zakażenia wirusem Ebola.


dodano - 2014-10-03

„Co powinniśmy wiedzieć o zakażeniu wirusem Ebola”

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Wieluniu informuje, że w czasopiśmie Medycyna Praktyczna 2014/9 zostały zamieszczone materiały dotyczące epidemii gorączki krwotocznej Ebola, przygotowane przez Konsultanta Krajowego ds. Medycyny Morskiej i Tropikalnej oraz lekarzy chorób zakaźnych.

„Co powinniśmy wiedzieć o zakażeniu wirusem Ebola”

„Zasady postępowania z pacjentem hospitalizowanym z powodu gorączki krwotocznej Ebola”


dodano - 2014-09-03

Informacja dla lekarzy POZ i służb medycznych

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Wieluniu informuje, że na stronie internetowej >> Głównego Inspektoratu Sanitarnego dostępne są materiały dla lekarzy POZ i służb medycznych w związku z epidemią gorączki Ebola w Gwinei, Liberii, Sierra Leone oraz Nigerii.


dodano - 2014-08-14

Informacja konsultanta wojewódzkiego w dziedzinie epidemiologii dla podmiotów prowadzących działalność leczniczą dotycząca gorączki krwotocznej Ebola

Informacja konsultanta wojewódzkiego w dziedzinie epidemiologii dla podmiotów prowadzących działalność leczniczą dotycząca gorączki krwotocznej Ebola z dnia 14 sierpnia 2014 roku

Epidemia gorączki krwotocznej Ebola w krajach Afryki zachodniej - Ocena ryzyka ECDC

Szczegółowe informacje na temat epidemii gorączki krwotocznej Ebola dostępne są na stronie internetowej GIS zakładka „Aktualności" i "Epidemia gorączki krwotocznej Ebola w Afryce”.


dodano - 2014-04-10

Zakażenia wirusem Ebola


W Gwinei, a także w sąsiadujących krajach Zachodniej Afryki wystąpiły przypadki zachorowań i podejrzeń zachorowań na gorączkę wirusową spowodowaną zakażeniem wirusem Ebola. Istnieje ryzyko zawleczenia tej choroby również na inne tereny, w tym także do Europy np. wraz podróżnymi powracającymi z rejonów epidemicznego występowania gorączek krwotocznych Ebola w okresie inkubacji choroby.

Informacje ogólne na temat gorączki krwotocznej Ebola

Informacja dla osób podróżujących do Gwinei, Liberii oraz Sierra Leone w związku z epidemią gorączki Ebola